British Council-ın canlı incəsənət üzrə növbəti müsahibəsi: 18 iyun, saat 17:00
Canlı incəsənət üzrə müsahibələrimiz iştirakçılarımızı uğurlu sənətkarlar, musiqiçilər, rejissorlar, rəssamlar və mədəniyyət üzrə mütəxəssisləri ilə tanış edəcək. Qonaqlarımız Azərbaycanda incəsənət layihələrini və karyeralarını başlamaq üçün məsləhət və təcrübələrini bölüşəcəklər. Bu təşəbbüs Azərbaycanda yaradıcı ifadə və müəssisəni inkişaf etdirmək, və həmçinin daha davamlı və inklüziv cəmiyyət yaratmaq üçün Birləşmiş Krallığın incəsənətinin və mədəniyyətinin dəyişkən gücünü araşdıracaqdır.
Qonaqlarımız haqqında:
NATIG ISMAYIL
Natig Ismayıl elektron musiqi üzrə biznes sahibidir və iN Club, CHAIN Agency və Sektoreight kimi şirkətinin yaradıcılardan biridir. Keçən il iN, Birləşmiş Krallıqdan olan üç müsiqiçi də daxil olmaqla, 45-dən çox elektron musiqi sənətkarını Azərbaycana gətirdi. iN eyni zamanda gənc və istedadlı DJ və prodüserlərlə işləyən bir hərəkatdır - bu il onlar canlı yayımlayan musiqi podkastlara start verdilər və həmçinin müasir elektron janrda musiqisi yaymaq üçün iN Records prodüser leybli başladılar.
ABDUL MUZZI
Abdul Muzzi fəaliyyətə 2007-ci ildə "H.O.S.T" və "HOST Production"ın icraçı prodüseri olaraq başlamışdır. 2009-cu ildən "Dəyirman Production"ın, həmçinin 2019-cu ilə qədər Miri Yusifin icraçı prodüseri olmuşdur. 2012-ci ildə "MadHouse Community"nin yaradıcılarından və solo artistlərin - Qaraqan, RG, Okaber, Ali Khayyam, Emin Kəriminin icraçı prodüseri olmuşdur. 2014-cü ildə bir müddət ASAN Xidmətin marketinq departamentində çalışmışdır. Daha sonra "Nargiz Magazine"in nəzdində olan “Olive Project”də Production Manager və ikinci sezon “Soyuq Əllər, İsti Ürək” yarmarkasının təşkilatçılarından olmuşdur. 2016-cı ildə isə “Aftermad"in yaradıcısı və icraçı prodüseri olmuşdur. 2018-ci ildən “Kəllə-Kəlləyə”nin layihə rəhbəri, 2019-cu ildən isə “Five Entertainment”in yaradıcısı və baş prodüseri olmuşdur. 2020-ci il may ayından “Xəzər 103FM”in icraçı prodüseri vəzifəsində çalışır.
DJ BAZAUR (MODERATOR)
Musiqiyə 1999-cu ildən hip-hop ilə başlayıb. 2002-ci ildən DJ/Producing sahəsinə marağı artaraq ilk beat-lərini yazmaq qərarına gəlir, daha sonr isə elektron musiqiyə yönəlir. Musiqiyə olan həvəsi onu 2005-ci ildə radioya gətirib çıxarır və indiyə qədər radio sahəsində çalışır. Bazaurun radioda müəllifi olduğu müxtəlif musiqi proqramları yayımlanmaqdadır. Onlardan elektron musiqi sənayesinə həsr olunmuş “NEED for MiX” radio şousu xüsusi vurğulamaq olar. Uzun illər radiolarda, eləcə də internet resurslarda podkast kimi yayımlanıb. Proqramda mütəmadi olaraq Azərbaycanın müxtəlif DJ və Prodüserləri ilə müsahibələr olub. Məqsəd Azərbaycanın elektron musiqi sahəsinə dəstək və öz tövhəsini verməkdi. 2017-ci ildən Britaniyanın məhşur “Selector” radio şousunun Azərbaycandakı aparıcısıdır. Bu vaxta qədər müxtəlif səhnələrdə, konsertlərdə, musiqi festivallarında çıxışları olub. Özünə məxsus trackləri var. Müxtəlif üslublarda yazmaqla özünü fərqli janrlarda sınayır. Həmçinin son illər “Finger drumming”-lə maraqlanır və öz beatlərini canlı perfomans şəklində nümayiş etdirir. Eyni zamanda radioyayımçılığı və radio-jurnalistika sahəsində universitetlərdə mühazirələr verir.

Thursday, 18 June 2020 - 17:00 to 18:00
Our LIVE arts talks will introduce the participants to successful artists, musicians, filmmakers, crafts and cultural heritage practitioners in Azerbaijan, who will share their advice and experience on kickstarting your own arts projects and careers. This is a part of our live arts series, which will explore the transformative power of the UK arts and culture to develop creative expression and enterprise, creating a more connected, sustainable and inclusive society in Azerbaijan.
Our speakers:
NATIG ISMAYIL
Natig Ismayil is an electronic music entrepreneur and one of the founders of companies such as iN Club, CHAIN Agency and Sektoreight. Last year, iN brought more than 45 electronic music artists to Azerbaijan, including three musicians from the United Kingdom. iN is also a movement that works with young and talented DJs and producers - this year they launched live music podcasts and also launched the iN Records producer label to distribute music in the modern electronic genre.
ABDUL MUZZI
Abdul Muzzi started his career in 2007 as an executive producer for H.O.S.T and HOST Production. From 2009, he was the executive producer of "Deyirman Production", as well as Miri Yusif until 2019. In 2012, he was one of the founders of the MadHouse Community and executive producer of solo artists - Karagan, RG, Okaber, Ali Khayyam, Emin Karimi. In 2014, he worked for some time in the marketing department of ASAN Service. Later, he was a Production Manager at the Olive Project under Nargiz Magazine and one of the organizers of the “Soyuq Əllər, İsti Ürək” (Cold Hands, Warm Heart) fair for the second season. In 2016, he was the founder and executive producer of “Aftermad”. Since 2018, he has been the project manager of "Kəllə-Kəlləyə", and since 2019, he has been the creator and chief producer of "Five Entertainment". Since May 2020, he is the executive producer of Khazar 103FM.
DJ BAZAUR (MODERATOR)
He started his career in 1999 with hip-hop. In 2002, he became interested in DJ / Producing and decided to write his first beats, and later turned to electronic music. His passion for music led him to radio in 2005 and he still works in radio. Various music programs authored by Bazaur are broadcast on the radio. One of them is the radio show "NEED for MiX" dedicated to the electronic music industry. For many years it was broadcast as a podcast on radio and Internet resources. The program regularly included interviews with various DJs and producers in Azerbaijan. The goal was to support and contribute to Azerbaijan's electronic music industry. Since 2017, he has been the host of the popular British radio “Selector” show in Azerbaijan. So far, he has performed on various stages, concerts and music festivals. He has his own tracks. He tries himself in different genres by writing in different styles. He has also been interested in “Finger drumming” in recent years and has been performing live. He also lectures at universities in the field of radio broadcasting and radio journalism.